ZMYSŁOWY ŚLUB | fotografia ślubna i film

Reportaż ślubny pełen emocji.

W tym wpisie chcemy się z Wami podzielić zdjęciami z reportażu ślubnego, które zebraliśmy w 2022 roku.
Reportaż ślubny to najważniejsza i zarazem chyba najtrudniejsza część fotografii i filmu. Wymaga opanowania wiedzy technicznej, szybkości i precyzji, przewidywania zdarzeń i zachowań innych ludzi ale także zmysłu artystycznego, poczucia estetyki.
Praca podczas reportażu ślubnego jest specyficzna. To ciągłe analizowanie, obserwowanie. Trzeba myśleć o świetle w którym przyszło nam fotografować, o ludziach którzy są fotografowani, o pomieszczeniu w którym się znajdujemy, o pierwszym, drugim i trzecim planie, a przede wszystkim o tym aby uchwycić niepowtarzalność chwili. Wszystkie te czynniki trzeba razem skorelować i działać natychmiast, przecież dana chwila się nie powtórzy.
Reportaż ślubny to czas wielkich emocji: śmiech, wzruszenie, niepewność, często stres. Tak wiele różnych osób, a każda z nich niesie swój ładunek emocjonalny.
W reportażu ślubnym w fotografii lubimy wykorzystywać zdjęcia czarno – białe. One, jak żadne inne podkreślają emocje. Nasz wzrok zamiast skupiać się na kolorach, skupia się od razu na osobach i ich emocjach.
Każdy ślub jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Umiejętność słuchania ludzi, reagowania na ich potrzeby, często także dodawania otuchy i rozładowywania stresujących momentów jest tutaj bardzo potrzebna. Uwielbiamy tą pracę!!