ZMYSŁOWY ŚLUB | fotografia ślubna i film

film ślubny

NOWOCZESNY FILM ŚLUBNY

Czy same zdjęcia nie wystarczą?

Nowoczesny film ślubny stał się nieodzownym elementem w planowaniu praktycznie każdej uroczystości ślubnej i wesela. Niegdyś odstawiony na dalszy plan, często przyrównywany do filmów ślubnych z lat 90-tych, po latach znów wrócił do łask i cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród Par Młodych, na równi z fotografią. Jednak aby często do niego wracać musi spełnić kilka ważnych warunków. Poniżej najważniejsze 3 punkty, na które należy zwrócić szczególną uwagę wybierając usługodawcę.

nowoczesny film ślubny
Odtwórz film na temat nowoczesny film ślubny
Odtwórz wideo
nowoczesny film ślubny
Odtwórz film na temat nowoczesny film ślubny
nowoczesny film ślubny
Odtwórz film na temat nowoczesny film ślubny

Nie długi, nie krótki, lecz w sam raz.

Filmy ślubne, które znamy z przeszłości były tworzone zgodnie z dewizą: „chcę mieć wszystko”, więc jak się można domyśleć były tak długie, na ile pozwalała im taśma magnetowidowa. Dziś, w dobie ciągłego pędu życia 4 godziny film ślubny stanowiły by nie lada wyzwanie dla widza, żeby wytrwał przed ekranem do oczepin. Każdy dzień ślubu to historia, którą można przedstawić w ciekawy sposób zamykając nowoczesny film ślubny w czasie 60 min. Ciekawym dopełnieniem filmu jest teledysk / klip ślubny, z reguły nie przekraczający 3 min. Jest to cały Wasz Dzień w skrócie, łatwo się nim dzielić ze znajomymi i rodziną. Powyżej i poniżej przedstawiamy przykłady wspomnianych skrótów filmowych.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Obraz widoczny, a dźwięk słyszalny.

Kolejnym warunkiem jest odpowiednia jakość obrazu i dźwięku. Nie jest niestety tak, że „coś tam później zrobi się w programie podczas postprodukcji”. Najważniejsze to zadbać o jak najlepszą jakość już podczas filmowania czy rejestracji dźwięku. Postprodukcja jest już wtedy procesem, który wszystko sklei w całość, zadba o równą kolorystykę i jasność obrazu oraz sprawi, że dźwięk będzie przyjemny dla ucha.

Wydawałoby się, że produkcja nowoczesnego filmu ślubnego skupia się głównie na obrazie. Jednak w naszych produkcjach bardzo dużo czasu i zabiegów poświęcamy dźwiękowi. Tutaj postprodukcja ma niekiedy więcej do powiedzenia, niż w przypadku obrazu. Bardzo często pracujemy w miejscach o trudnej akustyce (kościoły, nieprzystosowane lokale), mimo profesjonalnego sprzętu do rejestracji dźwięku zapisują się niechciane rezonanse pomieszczeń, dudnienia i inne niepożądane składowe. Tu z pomocą przychodzą narzędzia do equalizacji (pozwalające wyciąć niechciane częstotliwości), kompresory (do wyrównania poziomów głośności) oraz narzędzia do masteringu, aby finalny dźwięk był na odpowiednim poziomie głośności.

Poniżej przykłady ilustrujące różnicę pomiędzy materiałem bez korekty oraz z korektą dźwięku i koloru.

Odtwórz wideo

Przykład filmu bez i z korektą dźwięku.

Odtwórz wideo

Przykład filmu bez i z  korektą kolorystyczną.

Coś w sobie ma, czyli kreatywny film ślubny.

Bardzo ważnym elementem każdego filmu ślubnego jest ciekawy montaż. Zbyt długie ujęcia, „ułożone” w sposób przewidywalny sprawią, że nie będzie się filmu oglądać z zaciekawieniem. Można powiedzieć, że to przecież pamiątka z dnia ślubu, nie zależy nam na otrzymaniu Oskara :). Jest to prawda, jednak przez przemyślany wybór scen, skupienie się na emocjach, nowoczesny film ślubny mimo upływu lat będzie dla Pary Młodej przyjemnym spędzeniem czasu podczas świętowania kolejnych rocznic ślubu.

W naszych filmach staramy się używać maksymalnie dużo naturalnego dźwięku, ciekawe kazania księdza lub przemowy gości często można usłyszeć już na początku filmu, przez co możemy wykorzystać ich w filmie więcej. Jeśli podczas ceremonii ślubnej zatrudniacie dodatkową oprawę muzyczną, na pewno będzie w Waszym filmie. Ciekawe dialogi podczas przygotowań Pary Młodej, dźwięki otoczenia, trzaśnięcia drzwi samochodu, klaksony – to wszystko sprawia, że materiał filmowy jest bardziej naturalny i zdecydowanie lepszy w odbiorze.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Zainteresował Cię reportaż ślubny film? Zobacz więcej materiałów video na naszym kanale.

WASZE HISTORIE

Fotografia i film ślubny

Ślub w pałacu z akcentem folklorystycznym

Ślub w pałacu z akcentem folklorystycznym Krysia i Kuba swój wymarzony ślub zaplanowali w pięknej Sali kolumnowej w pałacu w Pawłowicach. Wiedzieliśmy, że swoje wesele chcą mieć w jaskrawych...

Sesja w loftach

Sesja w loftach. Kasia i Kamil to bardzo pogodne, otwarte i uśmiechnięte osoby. Od razu złapaliśmy z nimi dobry kontakt. Wiedzieliśmy, że w wyborze dekoracji, strojów kierują się klasyką,...

Slow wedding.

Slow wedding. Z Julią i Michaelem spotkaliśmy się pierwszy raz w dniu ich ślubu. Wiedzieliśmy, że czeka nas wyzwanie, gdyż ślub był dwujęzyczny i bardzo daleko od naszego miejsca...