ZMYSŁOWY ŚLUB | fotografia ślubna i film

Idealne miejsce na ślub.

Jak wybrać idealne miejsce na ślub by mieć piękne kadry w filmie ślubnym i fotografii ślubnej?

Moment ślubu, składana sobie nawzajem przysięga to najważniejszy i kulminacyjny moment w tym wielkim dniu. Oczywiście chcecie, aby wszystko odbyło się idealnie, w pięknej oprawie. Jako fotograf i filmowiec możemy Wam podpowiedzieć co zrobić, aby ten moment i to miejsce wyglądało pięknie na Waszej fotografii ślubnej i filmie.
Według dawnych tradycji ślub kościelny, a przed nim także ślub cywilny, miał się odbywać w panieńskich stronach Panny Młodej. Czy nadal tak jest? Jak to pewnie w każdej dziedzinie życia tak i tu wiele rzeczy uległo zmianie. Dzisiaj to nie tradycja jest głównym determinantem wyboru takiego miejsca, choć nie pozostaje się wobec niej obojętnym. Większą rolę odgrywa tu komfort Pary Młodej i gości. Z punktu widzenia fotografii ślubnej i filmu ślubnego ważna jest spójność miejsc, aby zebrane kadry układały się w piękną historię.

Idealne miejsce na ślub

A jak jest z punktu widzenia Pary Młodej i gości?

Od czego najczęściej Pary Młode zaczynają organizację swojego ślubu i wesela? Od znalezienia idealnej sali na przyjęcie. I to od tego miejsca powinno zaczynać się dalsze planowanie. Goście, którzy przybywają wcześniej na wesele często nocują w hotelu przy sali, a i Para Młoda może mieć tam swoje przygotowania. Warto pomyśleć czy duża odległość do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego nie będzie niepotrzebnym obciążeniem dla wszystkich i niepotrzebnym wydłużeniem czasu. Goście często muszą pokonać wiele kilometrów aby dojechać na miejsce ślubu, a potem muszą przejechać kolejne kilometry aby dotrzeć na salę weselną, co może być męczące w wieczorowych strojach. W przypadku ślubu cywilnego można dzisiaj zorganizować i zaaranżować piękne miejsce w plenerze, np. w ogrodach znajdujących się przy sali. Często stoją już tam specjalne altanki, pomosty czy namioty. Kreatywność Pary Młodej i dekoratorki może zdziałać cuda.

Idealne miejsce na ślub
Idealne miejsce na ślub

A jak jest w przypadku kościoła?

Jak już wcześniej pisaliśmy w przypadku fotografii ślubnej i filmu ważna jest spójność, musicie mieć to na uwadze. Jeśli planujecie wesele w stylu rustykalnym najodpowiedniejszy będzie drewniany kościół, natomiast nowoczesna architektura kościoła może się z tym kłócić. Z kolei do stylu glamour czy klasycznego najodpowiedniejsze będą kościoły wpisujące się w nurty renesansowe, neoklasyczne, a także gotyckie. Również wielkość budynku ma znaczenie aby była dobrze dobrana do ilości gości. Tak aby goście się nie cisnęli, a z drugiej strony nie ginęli w przestronnym wnętrzu. W przypadku gdy kościół znajduje się blisko sali możecie wraz z gośćmi przejść się pieszo w pięknym pochodzie lub przejechać się np. bryczką przystrojoną kwiatami. Odradzamy bryczkę w przypadku długich odległości, gdyż wymusza to długie czekanie gości na Młoda Parę.

Idealne miejsce na ślub
Idealne miejsce na ślub
Idealne miejsce na ślub
nowoczesny film ślubny
Odtwórz film na temat nowoczesny film ślubny

A na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Zauważyliśmy, że bardzo piękny i doniosły klimat tworzy się zazwyczaj w kościołach przyklasztornych. Są to piękne, historyczne budynki, często w zacisznych miejscach, dookoła jest dużo przestrzeni i ogólny spokój. Taka atmosfera jest sprzyjająca, pomaga się wyciszyć w tym całym ślubnym zgiełku. Bardzo ważna jest dekoracja florystyczna w kościele, ale także przed. Czasami wystarczą skromne zielone wianuszki, białe kwiaty i taśmy, odrobina koronki i oczywiście świece, które dodają blasku. W przypadku gdy trzeba się porozumieć co do wystroju kościoła z inną Parą Młodą, pamiętajcie, że biel, zieleń i minimalizm zawsze się obronią. Pięknie wyglądają spójne dekoracje już przed wejściem do kościoła, które stanowią idealne wprowadzenie. Czy jest jeszcze jakiś ważny aspekt przy wyborze lokalizacji? Oczywiście, że tak. Z punktu widzenia gości ważna staje się taka rzecz, można by wręcz rzec banalna, jak miejsce parkingowe. Nie ma nic gorszego niż szukanie miejsca pod kościołem w centrum miasta, w płatnej strefie, w zatłoczonych uliczkach bocznych. Problem ze znalezieniem miejsca nie raz powodował spóźnienie się gości, a to niektórym może naprawdę popsuć dobry humor na starcie.

Idealne miejsce na ślub
Idealne miejsce na ślub
Idealne miejsce na ślub
Idealne miejsce na ślub
Idealne miejsce na ślub

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny. Jak wiadomo, nie ma lokalizacji idealnych, ale warto włożyć nieco więcej czasu na to by znaleźć to odpowiednie miejsce na ślub, co przełoży się na komfort dla gości a Wy będziecie mieć piękną pamiątkę w postaci fotografii ślubnej i filmu ślubnego.

Butonierka i poszetka czyli co z czym w stroju Pana Młodego​? Odpowiedź kilka słów na powyższy temat w naszym kolejnym  znajdziesz TU.