ZMYSŁOWY ŚLUB | fotografia ślubna i film

Film ślubny - 3 godzinny wystarczy?

Film ślubny w ostatnich latach bardzo ewoluował. Większość z nas na pewno pamięta niekończące się taśmy VHS z wielogodzinnym nagraniem lub kilka płyt DVD w zestawie od pana kamerzysty. Ilu z nas obejrzało je od początku do końca?

Film ślubny dziś.

Dziś wymagania co do filmu ślubnego są zdecydowanie inne. Nowe trendy wyparły nawet tradycyjnego pana kamerzystę. Dziś to już nie jest kamerzysta, choćby z uwagi na fakt, że nie posiada kamery. Obecnie materiał filmowy rejestruje się głównie „bezlusterkowcami”. Są to takie same aparaty, które wykorzystywane są w fotografii ślubnej.  Dzięki małym gabarytom, zaawansowanym systemom stabilizacji obrazu, piękną plastyką obrazu oraz możliwością pracy przy słabym oświetleniu zdecydowanie górują nad tradycyjnymi kamerami.

Czy dłuższy film ślubny oznacza lepszy?

Podstawą każdego filmu ślubnego są ciekawe ujęcia, zbiór starannie wyselekcjonowanych kadrów, które ukazują najciekawsze momenty. Podczas dnia ślubu istnieje wiele okazji do wykonania ciekawych ujęć. Często można je „znaleźć” wychodząc na moment poza główny wydawałoby się temat filmu. Już podczas przygotowań warto skupić się na wydarzeniach towarzyszących. Dobrze jest ukazać całą otoczkę, zgiełk, atmosferę panującą wokół Pary Młodej.  Ceremonia przynosi wiele emocji, momenty wzruszenia zaproszonych gości, w szczególności rodziców, dziadków. Warto „wyjrzeć’ poza miejsce ceremonii. Może w pobliżu grupa przyjaciół Pary Młodej szykuje im niespodziankę lub pojawiła się nietypowa delegacja? Na przyjęciu weselnym wskazane jest zejść na moment z parkietu aby udać się z obiektywem na taras, przejść się do ogrodu. Czemu by nie pokazać gości podczas rozmów, jak popijają drinki, przecież oni często nie widzieli się od dłuższego czasu.

 

Żeby zmontować 3 godzinny film z niecodziennymi kadrami potrzeba by chyba kilku dni zdjęciowych, a my mamy tylko jeden. Tworząc filmową historię Nowożeńców z uwzględnieniem powyższych wydarzeń towarzyszących otrzymujemy ciekawą i wartościową pamiątkę, którą możemy zawrzeć w 45-60min. filmu.

 

Teledysk ślubny - czyli skracamy film do 3 min

Teledysk ślubny może być czymś w rodzaju trailera, który uchyla rąbka tajemnicy tego, co znajdzie się w pełnym materiale filmowym. Często Para Młoda otrzymuje taką formę wcześniej, niż pełen film ślubny. Jest to okazja, by jeszcze „na gorąco” ponownie przeżyć ten dzień „w pigułce” oraz podzielić się przeżyciami z rodziną i znajomymi.

Chcesz zobaczyć więcej wykonanych przez nas teledysków ślubnych, zapraszamy na nasz kanał na Youtube.

Idealne miejsce na ślub, jak je wybrać? Ten artyuł może Ci pomóc w wyborze.